Hol várlak?
Az Újlipótvárosban, közel a belvároshoz, a lüktetéshez, mégis egy olyan helyen, amit az ott lakók “falunak” hívnak, mert aki egy ideje ott él, vagy ott dolgozik azt az Újlipótváros a szívébe fogadja, és ismerősként köszönti. A Tátra utca 24. számú épület melletti kis helységben rendeztem be a “Vetyengőt”, ahol néhány órára ki tudod magad szakítani a mindennapi pörgésből, ahol csak TE vagy a középpontban, ahol tényleg fontos, hogy Te hogyan érzed magad.
A belső szobában történnek a “varázslatok”, ott történik a kineziológiai oldás leginkább a felnőttekkel.
A gyerekekkel inkább a külső részben berendezett szobában “dolgozunk”, de a “varázsszék” nekik is rendelkezésre áll, ha oda jutunk a közös munkában.
Miért Vetyengő?
Amikor voltam olyan szerencsés, hogy elkezdhettem a kineziológia módszerével dolgozni, és csodálatos emberekkel hozott össze a sors a közös fejlődés érdekében, a kineziológiai oldási folyamatra szinte önkéntelenül jött ez a szó a számra: “Mikor vetyengünk?” “Gyere a Vetyengőbe!” Észrevétlenül belopódzott ez a számomra kedves szó az életembe, és úgy érzem, hangulatában illik ahhoz a “szertartáshoz” amit ketten végzünk az oldások alatt.
Utánanéztem valójában mit is jelent, íme:
VETYENG szó jelentése
Magyar nyelv (1862) szótárunk szerint VETYENG szó jelentése, értelmezése:
(vety-eng) gyak. önh. m. vetyeng-tem, ~tél, ~ett, htn. ~ni, v. ~eni. Túl a Dunán némely vidékeken am. hányódik, vetődik pl. a sors által. Vetyengőben van, azaz, hányják vetik, s romlását, vesztét siettetik, csak imigy amugy létezik; székelyesen: vetődséges. Gyöke vety nem egyéb, mint a lágyított vet.
Nézzük csak: “a sors által hányódik, vetődik”, nos aki hozzám jön vetyengeni, az éppen egy tudatos döntést hozott, hogy ne vetődjön többé a sors által, illetve hogy rá tudjon pillantani, hogy eddig miért milyen vonzások mentén “hányódott, vetődött”. Ha eljössz a Vetyengőbe, esélyed lesz arra, hogy ne csak “imígy-amúgy” létezve éld meg napjaidat, hanem az önismereted mélyítésével, választásaid tudatos megélésével saját magad alakítsd a sorsod.