“Minek élünk, ha nem azért, hogy egymás számára könnyebbé tegyük az életet?” (George Eliot)
Amikor e világba csöppenünk, első percünktől kezdve részei vagyunk egy nagyon szövevényes kapcsolati hálónak. Az életünk filmjében megjelenő szereplőkkel – ismerősök ismeretlenek, szeretteink, barátaink -mind egy hatalmasabb összerendező elv alapján kerülünk kapcsolatba. A fenti szép gondolat azonban leginkább az ideák világát tükrözi. Valójában mindazokkal, akikkel bármilyen kapcsolatba kerülünk életünk során, dolgunk van. Mind a tanulás valamilyen formája, ám a legritkábban teszi könnyebbé az életet. Bizony nagyon sokszor a számunkra legmeghatározóbb kapcsolataink (szüleink, párkapcsolatunk, gyermekeink) állítanak a legnagyobb kihívás elé. Meg kell tanulnunk megismerni egymást, kezelni a különböző univerzumok érintkezésekor keletkező esetleges súrlódásokat.
- Az oldás során sorra vesszük azokat a szereplőket az életedben , akik a legmegterhelőbb kapcsolataid, ahol a velük való kapcsolódás a jelenben is nyomaszt.
- Ha sorra vettük a felmerülő kapcsolatokat, kineziológiai teszteléssel kiválasztjuk a jelenben a leginkább megterhelő kapcsolatodat, amivel foglalkoznunk kell.
- Ha már tudjuk ki vezeti a stresszes kapcsolati listádat, a vele kapcsolatos legfontosabb probléma megfogalmazására kerül sor. Megbeszéljük, milyen érzések fognak el, mikor a stresszes kapcsolatra gondolsz, Te mit teszel és mit nem teszel ebben a kapcsolatban, a Másik fél mit tesz illetve mit nem tesz ebben a kapcsolatban. Gyakran az információk összegyűjtése, átgondolása is segít a kapcsolati problémára picit fentebbről tekinteni, megérteni a másik fél esetleges mozgató rugóit.
Fontos az is, hogy a megfogalmazott problémát 100 százalékosan felvállald, természetesen a problémafelvállalás mértékét is kineziológiai teszteléssel állapítjuk meg.
“Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat”
- Az oldás részét képezi az SZEREPJÁTÉK gyakorlat, ahol a kapcsolat szereplőinek bőrébe bújva, kibeszéljük a problémát, párbeszédes formában, hol az egyik fél, hol a másik fél szerepében. A gyakorlat után a konklúziót levonva már látszik, hogy ki milyen szerepet vállalt a stresszes kapcsolatban, illetve a stresszes kapcsolatban domináló félreértések is megfogalmazódnak.
- Ezután kor-regresszióban dolgozunk. Teszteléssel megállapítjuk, a jelen kapcsolati probléma blokkpontjának legkorábbi kialakulási korát. Ebben a korban érzelmi stressz oldó technikák valamelyikét alkalmazva végezzük az oldást.
- Az oldás végeztével rápillantunk az összefüggésekre, illetve megfogalmazzuk, hogy a stresszes kapcsolat hiányában mit nem tanultunk volna meg. Magyarán képesek leszünk meglátni a stresszes kapcsolat „stresszének” hasznát, annak számunkra építő , tanító jellegével.
A stressz, a stresszes életérzés okozója gyakran egy stresszes kapcsolat. A kineziológia segítségével, az oldás során a stresszor és a kapcsolati problémák feltárása a cél.