A stressz és a különböző stresszek jelentése, fogalma és oldása. Stresszkezelés. Hogyan védekezzünk a stressz ellen a kineziológia módszerével?
Korunk civilizációjában szinte alig akad ember, aki ne ismerné a stressz fogalmát. A hétköznapi párbeszédeinkben is többször felüti a fejét a stressz megnevezés: “Ez egy stresszes időszak”, “túl sok stressz ért ma”, ” Ne stresszelj már”, stb.
A stressz eredetileg a szervezetnek az ingerekre adott nem specifikus válaszát jelölő orvosi szakkifejezés volt. Mai értelmében azonban jelentése nagyjából „folyamatos feszültség” vagy „tartós idegesség” mely rendszerint egy vagy több állandó negatív ingerre adott tartós válaszreakció a szervezet részéről. A tartósan fennálló stressz akár komoly egészségkárosodást eredményezhet, mivel gyengíti a szervezet ellenállóképességét.
Sajnos, Te sem úszhatod meg a mindennapjaidat stresszek nélkül kedves Látogatóm!
A belső tartós stressz

Szervenergia
Szerveink védőköpenye a szervenergia. A szervenergia csökkenhet (akár helytelen táplálkozás miatt), a szerv kevesebb energiát kap, mint amennyire a feladata elvégzéséhez szüksége lenne. Ez az adott szerv számára egy stressz, amit még nem érzékelünk, de ha ehhez a belső stresszhez egy külső is társul, azt a szervezetünk már nem tolerálja, azonnali vészriadót fúj.
Veled is megesett már, hogy valamilyen apróságon annyira kijöttél a sodrodból, hogy azonnal “robbantál”?
Automatikus stresszmagatartás
Túlélésünk záloga, belénk van kódolva, ez az automatizmus véd bennünket, ha hirtelen kell reagálnunk valamire, azonnali döntést kell hoznunk. A stressz hatása ilyenkor elsősorban pozitív, mert koncentrálja a szervezet erőit egy változó helyzettel való megbirkózáshoz, ezáltal javítja teljesítményünket egy-egy kihívás során.
Már gyermekkorunkban megtanuljuk a legjobb túlélési magatartást. hajlamosak vagyunk arra , hogy bizonyos szituációkban helytelenül viselkedjünk. A stressz oka többnyire a túlzott megterhelés, a feladataink leküzdéséhez azonban nem mindig a legoptimálisabb megoldást választjuk. Öntudatlanul kerüljük a stressz-szituációt, túlélünk.
Mit is csinálink ilyenkor?
Tedd fel a kezed, ha már Te is választottad azt a túlélési stratégiát, amikor a dolgozatírás /kellemetlennek ígérkező megbeszélés napján inkább lebetegedtél!
Általában a betegség tekinthető a legjobb mentségnek a szituáció megkerülésekor. Az automatikus stressz bekapcsolásához legtöbbször elég egy szó, kifejezés (dolgozat) ami képes az energiánkat azonnal megcsapolni, a test harmóniáját felborítani, hangulatunkat megváltoztatni. Mindannyiunk életében vannak olyan motívumok, személyek, cselekvések, dolgok, amelyek kiváltják az automatikus stresszmagatartást, és legtöbbször ezek a stresszek nem is tudatosulnak bennünk.
A kinezilógia segít a blokkot okozó stressz felfedezésében és oldásában.
Számunkra vagy stressz, vagy egyensúly létezik. A stressz szó hallatán leginkább negatív stresszre gondolunk, de ugyanígy beszélhetünk pozitív stresszről is. Szervezetünk nem tesz különbséget a kettő között. Ha túl sok stresszt úgy tudja tolerálni a szervezet, ha a stresszt okozó tényezőket kiegyensúlyozzuk.

Stresszoldás, lelki egyensúly
Ha ezen az oldalon jársz kedves Olvasó, már közel állsz ahhoz, hogy találkozz egy szelíd módszerrel ami képes a stresszoldásra.
Egyensúlyunk visszaállításához a stresszoldásra kell törekednünk. Manapság sokféle eszköz rendelkezésünkre áll, hogy helyre állítsuk szervezetünk egyensúlyát. Alternatív terápiák sora segíthet bennünket a balanszba hozni szervezetünket. A homeopátia a gyógyítás területén, a különböző masszázs terápiák a test szintjén, a különböző mozgásformák területén akár a jóga, de maga a mozgás maga is egyike a stresszoldás hatékony technikáinak. A kineziológia az érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testben, aktivizálja az öngyógyítás mechanizmusát.
Minden szervezet, a Te szervezeted is képes az Öngyógyításra!